Piva, která vaříme

Světlý ležák 11%

Klasické české pivo určené k celovečernímu pití. Vařeno dekokčně za použití moravských sladů a žateckého chmele.

Pilsener 12%

Bavorská varianta slavného plzeňského ležáku. Velmi světlá barva, vyšší hořkost i chmelová vůně s květinovým až lehce kořeněným nádechem. Použity výhradně německé chmely z oblasti Hallertau.

Oatmeal Pale Ale 12%

Svrchně kvašené pivo anglického typu s přídavkem nesladovaného ovsa. Ten propůjčuje pivu typickou „hedvábnou“ texturu a vůni. Barva je jantarová, hořkost vyšší, chuť delikátně ovocná a kořeněná s plným sladovým základem.

Stout 12%

Sytě černé pivo irského původu znatelně chmelené anglickou chmelovou odrůdou Pilgrim. Není sladké. Pražený nesladovaný ječmen dodává specifickou, výrazně kávovou chuť.

Witbier 13%

Belgické pšeničné pivo s přídavkem nesladované pšenice, koriandru a pomerančové kůry. Chmelení je nízké a jemné, pitelnost nebezpečně vysoká.

American IPA 14%

Polotmavé svrchně kvašené pivo amerického typu. Hořkost je intenzivní a má ovocný až jehličnatý charakter. Při výrobě byla užita technologie tzv. studeného chmelení, která zajišťuje mimořádné a delikátní aroma.

US Brown Ale 12%

Tmavě hnědé pivo amerického typu s robustním, sladovým základem a karamelovo -čokoládovým akcentem. Plné tělo je vyváženo relativně vyšší hořkostí, která má citrusový a květinový charakter díky slavné chmelové odrůdě Cascade. Pivo je svrchně kvašené.

Vídeňský ležák 12%

Ležák vídeňského typu vytvořený Antonem Dreherem ve Vídni roku 1841. Má jantarovou až načervenalou barvu a příjemně sladovou chuť. Hořkost je nižší než u českého světlého ležáku. Výborně se hodí ke kuřecímu masu a kořeněným jídlům (pizza, mexická kuchyně...).

KELLERBIER 12%

Kellerbier (tzv. sklepní pivo) má původ v Bavorsku a jedná se o slušně chmelené a zároveň sladové pivo. Má nižší říz a střední plnost. Barva je polotmavá. Tradičně se čepuje do keramických, nebo kameninových krýglů a servíruje se při vyšší teplotě, než je obvyklé pro ležáky (cca 8 až 10° C).

US BLACK IPA 16%

Tmavá varianta US IPA charakterizovaná vysokou hořkostí a suchým tělem.

MOWBRAY´S IMPERIAL PUMPKIN PORTER 20%

Sezónně vařené pivo na Halloween. Obsahuje 20% dýně zkaramelizované při 190°C a směs koření na americký dýňový koláč (skořice, zázvor, muškátový ořech).

PHIL´S ROADKILL DOUBLE IPA 20%

Silná varianta americké India Pale Ale. Hořkost 100+ IBU a výrazné květinové a ovocné aroma zajišťuje mimořádný zážitek pro pivní nadšence. Nic pro slabé povahy!

SCOTCH ALE 22%

Tmavě hnědé pivo se sladovými, praženými a kouřovými tóny. Chmeleno anglickým chmelem Pilgrim.

ENGLISH IPA 14%

Polotmavé svrchně kvašené pivo reprezentující anglickou tradici. Chuť je jemná s mírně dominující hořkostí a lehkým praženým akcentem v závěru.

RUSSIAN IMPERIAL STOUT 18 – 22%

Tento „King Of Stouts“ byl vařen pro dvůr Kateřiny veliké v 18. století. Rozhodli jsme se navázat na tuto tradici relativně suchým, ale chuťově plným a bohatým mokem. Buket připomíná portské víno, sušené tmavé ovoce a rum.nahoru

Napište nám!
Zaujali Vás naše produkty nebo se potřebujete poptat? Napište nám!
Zavolejte nám!
Máte jakoukoliv záležitost nesnesoucí odkladu? Zavolejte!
+420 604 363 312
Navštivte nás!
Chcete vidět jak se vaří pivo v Blahovaru? Přijďte se podívat!
Facebook / Skype
Najdete nás na facebookunebo na skype blahovar.